דף הבית >> מאמרים ותמיכה >> פתרונות אבטחה וטיפים >> מהי מצלמת אבטחה אנלוגית?
 

מהי מצלמת אבטחה אנלוגית?

מחברת: מורן מרינגר ב.מ קומויז'ן בע"מ

מצלמת אבטחה במעגל סגור (CCTV Camera) הינה מצלמה אנלוגית המעבירה אותות וידיאו דרך כבלים קואקסיאליים למיקום מרכזי אחד למטרת צפייה, הקלטה וניתוח וידיאו. טכנולוגיית טלוויזיה במעגל סגור קיימת מאז 1940 והפכה שכיחה יותר בתחום האבטחה בסביבות 1970.

היתרונות והחסרונות של התקנת מצלמות אבטחה אנלוגיות

נשאלת השאלה, מה כדאי לרכוש מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP או מערכת אבטחה מבוססת מצלמות אבטחה אנלוגיות? להלן היתרונות והחסרונות של פתרון אבטחה המבוסס על מצלמות אבטחה אנלוגיות:

יתרונות:

 • עלות נמוכה יותר של מערכת האבטחה- לרוב עלותה של מערכת אבטחה מבוססת מצלמות אבטחה נמוכה יותר מעלותה של מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP.
 • מצלמות אבטחה מיצרנים שונים- במערכת אבטחה מבוססת מצלמות אבטחה אנלוגיות, ניתן לשלב מצלמות מיצרנים שונים בניגוד, למערכת מבוססת IP.
 • ראיית לילה-  מצלמות אבטחה אנלוגיות מתמודדות טוב יותר במצבים של תאורה נמוכה בניגוד, למצלמות IP שהטכנולוגיה הזו הולכת ומשתפרת ולכן, העלות של מצלמת אבטחה לראיית לילה נמוכה יותר מהעלות של מצלמת IP לראיית לילה.

חסרונות:

 • כבילה יקרה-  בהתקנת מצלמות בשטחים נרחבים עלות הכבילה של מצלמות אבטחה אנלוגיות גבוהה יותר ומסורבלת יותר להתקנה בהשוואה לפתרון מבוסס IP.
 • תכונות מוגבלות- רוב התכונות המתקדמות הזמינות כיום במצלמות IP (למשל: מגה פיקסל, זום דיגיטלי, וניתוח וידאו), אינן זמינות במודלים של טלוויזיה במעגל סגור אנלוגיים.

הציוד הנדרש למערכת אבטחה

בחירת מצלמות אבטחה הינו החלק החשוב ביותר במערכת האבטחה אך, יש שיקולים נוספים שצריך לשקול בעת רכישת מערכת אבטחה כמו למשל, הציוד הנדרש לך בכדי שתוכל גם לצפות, להקליט את המתרחש, לאחסן את ההקלטות ועוד. להלן סקירה של ציוד זה:
 • מצלמות אבטחה- הן הרכיב הכי חשוב עבור כל מערכות האבטחה לניטור וידיאו. בשוק ישנו מגוון רחב של מצלמות CCTV ועדשות החל ממצלמות אבטחה קבועות לניטור באזורים ספציפיים ליום/לילה, אנטי ונדאל וכלה במצלמות ממונעות (PTZ) המיועדות לפיקוח בשטחים נרחבים יותר.
 • כבילה-  הכבל או החיווט המקשר בין המצלמות אל מערכת האבטחה. 
 • DVR- למערכת האבטחה שלך צריך לרכוש כרטיס DVR ואו מכשיר יעודי DVR StandAlone על מנת, שתוכל לנהל את ההקלטות. DVR ממיר את התמונה האנלוגית לדיגיטלית וכך, ניתן לשמור את ההקלטות, ולחפשן בקלות לפי ימים ושעות וכמו כן, מאפשרת לך להזרים את הוידיאו ברשת על מנת, שתוכל לצפות במתרחש מרחוק.
 • מסך/ מוניטור - מומלץ לבחור מסך עם רזולוציה גבוהה בכדי, שמערכת האבטחה תספק לך תמונה איכותית יותר. ניתן לפקח על ידי צפייה במצלמה אחת או על ידי חלוקת המסך וצפייה באתרים שונים במקביל.
הציוד למערכת של מצלמות אבטחה אנלוגיות

סוגים עיקרים של מצלמות אבטחה אנלוגיות:

 1. מצלמות אבטחה קבועות- מצביעות רק על כיוון אחד דבר המאפשר לפקח אחר אזורים ספציפיים יותר. הכיוון של המצלמה מוגדר בהתקנה ולא ניתן לשנותו. בקטלוג תמצא מגוון תצורות של מצלמות קבועות כדוגמת: מצלמות אבטחה אינפרא, כיפה, צינור, גוף, מצלמות נסתרות ומצלמות אנטי ואנדל.
 2. מצלמות PTZ- אידיאליות להתקנה בשטחים נרחבים יותר כמו אצטדיונים, חניונים וכד'. וניתן להטותה לכיוונים שונים (ימינה, שמאלה, למטה, למעלה), זום.
   
אז בין אם ברצונך לפקח ביום או בלילה, להשגיח על עובדיך או על המטפלת השומרת על ילדיך או על הוריך המבוגרים או סתם כשתרצה לדעת מי מקיש בדלת ביתך לנו, יש מגוון מצלמות שיתאימו לדרישות שלך, לעיון בקטלוג מצלמות האבטחה שלנו - הקלק. כמו כן, אתה מוזמן לעיין במדריך לרכישת מצלמת אבטחה, שיעזור לך לבחור מצלמות אבטחה אנלוגיות שיתאימו בצורה מושלמת לצורך שלך מהמערכת.

למידע נוסף ולקבלת הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה התקשר עוד היום ל- 052-2910633, וצוות המומחים שלנו ישמח לסייע לך לבחור את המצלמה המתאימה ביותר לצרכים שלך.