Outlet

הבלוג שלנו
להצטרפות לרשימת התפוצה הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני שלך:
 


דף הבית >> מאמרים ותמיכה >> פתרונות אבטחה וטיפים >> מהי מצלמת IP?

מהי מצלמת IP?

מחברת: מורן מרינגר

מצלמת IP, הינה מצלמת אבטחה אשר מתחברת אל רשת מקומית או אל רשת האינטרנט באמצעות נתב או חייגן מובנה במצלמה. בניגוד למצלמת רשת, מצלמת IP לא חייבת חיבור ישיר אל המחשב בכדי, לעבוד. מערכת אבטחה מבוססת מצלמת IP הינה שילוב של מצלמה ו"מחשב" כיחידה עצמאית.

היתרונות של התקנת מערכת אבטחה מבוססת מצלמת IP

 • גמישות - תמיד ניתן להוסיף מצלמה נוספת, בחיבור פשוט יחסית למערך מצלמות IP הקיים. בניגוד להתקנת מערכת האבטחה הממוחשבת, אשר בה כמות מצלמות האבטחה מוגבלת והיא תלויה בכרטיס ההקלטה המותקן במחשב. וכן, בניגוד למערכת DVR STANDALONE, אשר בה כמות מצלמות האבטחה תלויה במספר מצלמות האבטחה בהן המכשיר תומך.
   
 • בקרה ושליטה מרובת אתרים- מצלמת IP מספקת פתרון שליטה לחברות מרובות אתרים כלומר, באמצעות התוכנה ניתן לנהל מספר רב של אתרים ממקום אחד, כולל שמירת ההקלטות באתר אחד מרוחק, כולל: צפייה בזמן אמיתי, איחזור ההקלטות, תפעול מספר מצלמות מצטודדות. לדוגמא: רשת חנויות אופנה עולמית, אשר יש ברשותה מאות חנויות פזורות ברחבי העולם, וכאשר יש לה אתר ניהול אחד או יותר, תתקין מצלמת IP בכל אחת מחנויותיה ותוכל לשלוט ולפקח אחר המתרחש בכל סניפי הרשת.
   
 • שליטה מרחוק- אפשרות צפייה בזמן אמת או בהקלטות באמצעות רשת האינטרנט מכל מקום.
   
 • אבטחה- רמת האבטחה גבוהה מערכת ה-IP מאובטחת בסיסמא ושם משתמש דבר המונע כניסה של אקרים, גורמים זדוניים למיניהם וכד'.
   
 • רזולוציה- הרזולוציה של מצלמת IP היא מאוד גבוהה ולכן, יכולת האבחנה בפרטים גבוהה יותר.
   
 • מערכת של מצלמות IP עובדת עצמאית ללא צורך בהתקנה של מחשב בשטח בו מותקנות המצלמות דבר החוסך בעלויות מערכת האבטחה וכמו כן, מספק פתרון לבעיית חוסר מקום. וזאת בניגוד, למערכת אבטחה ממוחשבת אשר חייבת מחשב בכל אתר שבו מותקנות מצלמות האבטחה.
   
 • איחסון מרוחק- במצלמת IP מותקנת תוכנה NVR וההקלטה נשמרת במקום מרוחק מהמקום בו מותקנות המצלמות. ולכן, בזכות יכולת העברת המידע על גבי רשת האינטרנט ההקלטות נשמרות על גבי הכונן הקשיח המותקן במחשב או במערכת NVR ולכן, במקרה של שריפה או פריצה ההקלטות לא נפגעות וניתן למשוך אותן מהמערכת בשונה, ממערכת האבטחה המבוססת מחשב השומרת את הקלטותיה על הכונן הקשיח.
   
 • מצלמות הרשת משתמשות בשיטת הצילום הדיגיטאלי כלומר, המידע נקלט בצורה דיגיטאלית ונשמר ללא שום התערבות בדרך. בניגוד, לצילום בעזרת מצלמות האבטחה האנלוגיות המעבירות את המידע לכרטיס DVR המותקן במחשב ומתרגם את המידע למידע דיגיטאלי על מנת, שיהיה אפשר לשמור אותו על הכונן הקשיח.
   
 • טכנולוגיה- בניגוד למצלמות האבטחה מצלמות IP הן מצלמות חכמות יותר ותכונותיהן המתקדמות (כמו: אפשרות הקלטה לפי גילוי תנועה, אפשרות חיפוש לפי קטגוריות למשל: ערוץ, תאריך, שעה ואו אירוע, התרעה באמצעות דואר אלקטרוני למשל: המערכת מתריעה במקרה של שריפה, מפה אלקטרונית המציגה את מיקומי מצלמות ה-IP וכד') אינן דורשות תלות בתוכנה המותקנת על גבי המחשב.
   
 • חיווט- מצלמות IP דורשות חיווט המקשר בין המצלמה אל נקודת רשת (שים לב: אם מדובר במצלמות IP אלחוטיות הן דורשות רק חיבור אל נקודת החשמל). בניגוד, למערכת האבטחה הממוחשבת הדורשת חיווט המקשר בין המחשב, המחובר לנקודת רשת, אל מצלמות האבטחה.
   
 • (POE (Power over Ethernet – בשוק קיימות מצלמות IP עם POE דבר המאפשר למערכת האבטחה להמשיך ולפעול גם במקרה של נפילת מתח בעזרת מכשיר האל פסק וכמו כן מאפשר התקנה קלה יותר ע"י שימוש בכבל אחד וזאת בניגוד, למצלמות האבטחה האנלוגיות, במצלמות הרשת אין קווי מתח נפרדים.

מהי תוכנת (NVR (Network Video Recorder?

תוכנת ניהול וניתוח הוידיאו היא מרכיב מרכזי לכל פתרון אבטחה ובקרה ממוחשבת. תוכנה זו מספקת את הכלים לניטור וניתוח ההקלטות במצלמות IP. בעוד שהדפדפן מאפשר לנו לצפות מרחוק בזמן אמת התוכנה לניהול ההקלטות מאפשרת לנו לצפות ולנהל מס' רב של מצלמות בו זמנית. התוכנה הבסיסית ביותר של מצלמות IP מאפשרת צילום, צפייה בזמן אמת, הקלטה ואחזור של קטעי הוידיאו שצולמו. בעוד שתוכנת NVR מתקדמת יותר מציעה תכונות מתקדמות יותר לניתוח הוידיאו כמו: צפייה במקביל במספר רב של מצלמות, מספר מצבי הקלטה (רציפה, מתוזמנת (לפי ימים ושעות) ולפי גילוי תנועה), חיפוש חכם של ההקלטות, תמיכה באודיו, שליטה במצלמות ממונעות, גישה מרחוק דרך הדפדפן או הסמארטפון ועוד.

היכן ניתן להתקין מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP?


מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP מספקת פתרון אבטחה ומיגון מקיף, לכל מקום אשר יש לנו צורך לאבטח ולהשגיח ולנהל ולצפות מרחוק במתרחש או אם יש לנו בעיית חוסר מקום. מקומות לדוגמא שניתן להציב בהם מצלמות IP: בחנויות, במסעדות ובתי קפה, בבתים פרטיים, במוסדות החינוך ועוד.

דרישות המערכת של מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP

 • עליך לדאוג כי במקום בו מותקנות מצלמות IP יהיה ספק לתשתית אינטרנט כלומר, כבלים או ADSL וספק אינטרנט כמו: 012, ברק, בזק וכד' (במהירות של לפחות 2.5MB).
 • עליך לרכוש כתובת IP קבוע מספק האינטרנט.
לעיון בקטלוג האון ליין שלנו הקלק ולקבלת הצעת מחיר להתקנת מערכת אבטחה מבוססת מצלמות IP צור קשר או חייג עכשיו 052-2910633!

צור קשר

 
אם יש לך שאלות לגבי הזמנתך או הינך מעוניין לבצע הזמנה בטלפון, ניתן להתקשר לשירות הלקוחות שלנו:
טל: 052-2910633    |    פקס: 03-5472134    |    כתובת : ת.ד 1898, רמת השרון

חפשו אותנו

 
 
תקנון    |    מפת אתר

© ב.מ קומויז'ן בע"מ. כל הזכויות שמורות.
לייבסיטי - בניית אתרים